JEN NA PÁR DNÍ V ROCE

Otevíráme galerii na golfu široké veřejnosti

Zveme vás na přehlídku špičkového současného umění v naší galerii pod širým nebem. Pěšky nebo na buggyně.

Galerii otevíráme veřejnosti jen na pár dní v roce. Prohlídka až na výjimky probíhá první pondělí v měsíci. Od 7 hodin až do setmění.
Sejdeme se na recepci, kde si vás vyzvedne průvodce, nebo kde dostanete plánek, to v případě, že jste zvolili prohlídku ve vlastním tempu.

Otevřeno:  8. 4.  / 6. 5. / 3. 6. / 1. 7. / 5. 8. / 2. 9. / 7. 10.
vždy od 7:00 až do setmění

Michal Trpák, autor Mazlíka

35 uměleckých děl pod širým nebem

Prohlédnout si můžete pět a třicet instalací jednadvaceti autorů. Kámen, dřevo, kov či ocel jsou nejčastěji zastoupenými materiály. Zaujmou vás nejen velikostí, nápadem a zpracováním, ale i reflexí a poselstvím, jež přinášejí.

Pěšky nebo v golfové buggyně

Galerie pod širým nebem vám do cesty neklade žádné překážky. Můžete si ji projít procházkou, proběhnout pěkně v tempu nebo projet v golfové buggyně, která vám návštěvu galerie zpestří o nevšední zážitek. Řídit ji budete totiž vy sami. 

Tak dlouho, jak sami budete chtít

Tempo procházky a počet zastávek si během prohlídky určujete sami. Je jen na vás, kolik instalací si budete chtít prohlédnout. Zůstaňte klidně déle, ať vidíte, jak se mění s postupujícím sluncem nebo blížícím soumrakem.

Sami s mapou nebo s naším komentářem

Vydejte se s průvodcem i bez. I když vám doporučujeme nenechat si ujít výklad plný zajímavostí a doplňujících informací, můžete se na trasu galerií vydat i sami – dostanete mapku, abyste něco náhodou nepřehlédli.

Děti, psy nebo běžecké boty. Vezměte je taky

Vezměte na prohlídku děti, vybavte se fotoaparátem a stativy, nebo si nazujte běžecké boty… u nás jsou vítáni všichni. V termínech prohlídky můžete zcela výjimečně přijít i s kočárky a psy, tak toho využijte.

Provedu vás osobně

“V Galerii Golf Hostivař představujeme díla v současnosti nejlepších umělců, kteří se prosadili nejen u nás, ale i v mezinárodním prostředí. Jejich instalace znají nejen fanoušci  festivalů jako například Sculpture Line či Umění ve městě, ale i návštěvníci mezinárodních výstav či evropských měst. A tato díla můžete nyní vidět i vy, v nádherném prostředí golfového areálu, vystavená pod širým nebem. Kromě významných autorů zde najdete i práce nové vlny mladých, talentovaných umělců. Některá díla jsou zde umístěna natrvalo, jiná jen nakrátko. Nenechte si proto ujít jedinečnou příležitost a přijďte se svými blízkými, přáteli, žáky či studenty podívat se na tento unikátní projekt.”

Petr Mikulenka, průvodce výstavou

Okruhy trasy a časy prohlídek

Po vlastní ose
pěšky nebo na buggyně

 • pěšky sami podle mapy 
 • po celou otevírací dobu
  (v Galerii můžete strávit klidně celý den)  
 • pro exkluzivní zážitek doporučujeme za příplatek pronajmout buggy (nutná rezervace předem)
 • ZDARMA pro děti do 15 let v doprovodu platícího dospělého

* 150 Kč snížená cena pro studenty 16-26 let, seniory 65+, školní skupiny, členy GCHOS, RGH + členy jejich rodiny

Půjčte si buggy (golfové autíčko)
Rezervace na tel: 724 124 818, e-mail: recepce@golfhostivar.cz.

 • 600 Kč půjčení buggy na 2,5h
 • 150 Kč každých dalších 30 minut

Krátký okruh
s průvodcem

 • pěšky s průvodcem
 • prohlídka začíná v 15:00
 • doba trvání: cca 60 – 90 minut 
 • během trasy si prohlédneme kolem 15 vybraných děl
 • po ukončení komentované prohlídky můžete vyrazit za ostatními sochami sami
 • ZDARMA pro děti do 15 let v doprovodu platícího dospělého

Dlouhý okruh
s průvodcem

 • pojedeme na golfovém autíčku (buggy)
 • prohlídka začíná v 17:00
 • doba trvání: cca 2-2,5 hodiny
 • prohlédneme si 35 vystavených děl  
 • po prohlídce se můžete na hřiště vydat ještě pěšky sami
 • ZDARMA pro děti do 15 let v doprovodu platícího dospělého

Golfový bonus zdarma

V rámci uměleckého dne je pro vás připravena ve 14:00 hodinová ukázka lekce golfu s profesionální hráčkou a trenérkou Šideri Váňovou.

Registrační formulář na tuto lekci vám přijde na e-mail po uhrazení vstupenek, které můžete zakoupit na našem e-shopu.

Otevírací doba galerie

pondělky  8. 4.  / 6. 5. / 3. 6. / 1. 7. / 5. 8. / 2. 9. / 7. 10.
vždy od 7:00 až do setmění

Kdo umělecký zážitek nejvíce ocení?

Golfisté všech úrovní

Takovéhle hřiště jinde nenajdete. Umělecká galerie pod širým nebem je prostě unikátní. Pozvěte své golfové i negolfové přátele na společné odpoledne, nebo klidně celý den, a prohlédněte si sochy, které jsou němými svědky vašich parů. 

Sousedé na Praze 15

Praha má svého Brauna, Myslbeka, Suchardu. A i u nás na PATNÁCTCE vystavujeme velikány moderního umění – Kolíbala, Malicha nebo Rajniše. To nesmíte zmeškat! A třeba se vám bude i líbit možnost projít si místa, která zatím znáte jen z okna vlaku na Benešov.

Kdokoliv, kdo má rád umění

Soukromí sběratelé díla zapůjčují nebo občas uspořádají prohlídku pro uzavřenou společnost. A tohle je zase náš způsob: na pár dní v roce zavíráme golf a zveme vás na přehlídku špičkového současného umění v naší galerii pod širým nebem.

Všechny školy a školky

Umění nás ve veřejném prostoru obklopuje prakticky všude a návštěva Galerie Golf Hostivař může být skvělou příležitostí, jak s ním děti poprvé a bezpečně seznámit. Připravíme vám prohlídku na míru přizpůsobenou věku dětí i vašim časovým možnostem.

A pro všechny něco navíc

Unikátním zážitkem jsou umělecká setkání, která jsme pro vás v rámci pondělních prohlídek připravili. Ve vybraných časech se budete moci osobně poznat s autory vystavených děl a diskutovat s nimi nejen o jejich tvorbě či plánech, ale třeba i o významu a smyslu umění ve veřejném prostoru. A nejen to, autoři se přímo s vámi vydají na hřiště k jednotlivým dílům, aby porovnali vaše vnímání a nabídli vám nejen své odpovědi, ale společně otevřeli nové otázky, které umění vyvolává.

Díla, která můžete potkat

 • Mazlík

  Michal Trpák

 • Dvě figury

  Jakub Flejšar

 • Wagon of Happiness

  Pasta Oner

 • Anuloid a Propletence

  Lukáš Rais

Líbilo se těm, kteří už galerii na golfu navštívili?
Přečtěte si sami
:

Děkuji za vynikající provedení galerií na golfu. Nevím, jak máte nastavenou stupnici pro hodnocení, ale určitě Vám mohu dát za dnešek nejlepší známku.
Milena Dufková
Musíme říci, že akce byla velmi pěkná a zajímavá. Kdyby sluníčko svítilo krapet více, bylo by to ještě lepší. Po akci jsme dali i dobrou večeři v klubovně a moc se nám líbilo.
Roman Málek
Ještě jednou jsem vám chtěla poděkovat za včerejší prohlídku, bylo to úžasné, maminka i já jsme byly nadšené! Kromě kulturního zážitku, maminka nikdy nebyla na golfovém hřišti a díky vám se jí všechno moc líbilo
Věra Procházková

Kam přijít?

Galerii Golf Hostivař najdete přímo v golfovém areálu, sochy jsou vystavené především v prostorách golfového hřiště, které v rámci prohlídky otevřeme veřejnosti.

Prohlídka začíná na recepci, kde si vás vyzvedne průvodce, nebo kde dostanete plánek, to v případě, že jste zvolili prohlídku ve vlastním tempu. V roce 2024 budou prohlídkovými dny především pondělky.

U Golfu 565, Praha 15

Doprava: MHD ze stanice metra A Skalka, stanice metra C Háje, vlakových zastávek Horní Měcholupy a Nádraží Hostivař nebo konečné tramvají 22 a 26, použijte autobusy 154, 175, 183 a 271, stanice Hostivařský Pivovar.

Parkování: přímo v areálu, zdarma

Na co se nás ptáte?

Ano. Prohlídka Galerie Golf Hostivař je určena všem, kdo mají zájem o nevšední zážitek procházky galerií pod širým nebem. Vaše děti navíc ocení návštěvu atraktivního golfového prostředí, jízdu na buggyně i dostatek prostoru kolem.

Golfovou buggy je možné řídit od 16 let, a to i bez řidičského průkazu. Buggy je bezpečná a ovládání je snadné. Podmínkou však je, aby alespoň jeden z členů posádky byl starší 18 let.

Není to standard, ale v podstatě ano. Pokud se jedná o jednoho dospělého a dvě menší děti, tak se vejdete. I dva dospělí lidé s jedním menším dítětem jízdu zvládnou. Prosíme,  tento požadavek nám ale předem napište.

Za bezpečnost dětí na buggy ručí rodiče či doprovod sami. Buggy nejsou vybaveny bezpečnostními pásy, avšak rychlost vozítka je možné snadno regulovat pomocí pedálu, přičemž maximální rychlost je omezena na 21 km/h. Tím je zajištěno, že i mladší návštěvníci mohou prožít zábavu bez rizika. Doporučujeme dodržovat pokyny a být během jízdy vždy opatrní.

Ano, vezměte své čtyrnohé parťáky klidně s sebou.

Ano, akce se koná i za mírného deště. Pokud by nám počasí a stav hřiště nedovolil prohlídku uskutečnit, budeme vás o tom informovat s takovým předstihem, jak jen to zvládneme. Sledujte, prosím, předpověď a pro případ deště se vybavte vhodnou obuví a deštníky. Bude-li hřiště podmáčené, pohyb bugin omezíme na zpevněné cesty k některým instalacím bude třeba dojít pěšky.