Schody

Autor: Petr Kolář

V srdci našeho golfového areálu naleznete fascinující dílo, které původně sloužilo jako technický vstup na střechu hlavní budovy – „Schody“. Tyto schody, které kdysi vedly na vrchol naší původní budovy, byly odstraněny během přístavby dalšího patra.

Původní vizí bylo vytvoření vyhlídky pro hráče, odkud by bylo možné sledovat dopady golfových míčků hráčů z flightu, zvláště na těch jamkách, kde není dopad míče přímo viditelný. Architekt Petr Kolář však do projektu vnesl svůj jedinečný nápad. Rozhodl se schody umístit nad nově vytvořeným úkrytem pro hráče, kde kromě poskytování útočiště před nepřízní počasí také plní svou původní funkci vyhlídky.

Umístění tohoto díla může někoho překvapit a často bývá diskutováno jako hranice mezi kýčem a uměním. V naší Galerii Golf Hostivař se však „Schody“ staly nejen originálním prvkem, ale také oblíbeným místem, které si získalo srdce mnoha hráčů i návštěvníků. V kontextu naší galerie pod širým nebem je tato instalace skvělým příkladem toho, jak lze recyklovat a znovu využít architektonické prvky v uměleckém kontextu.

Galerie